person holding bitcoin

Gdzie lepiej grać: w Bitcoin Profit, czy na pełnoprawnej giełdzie kryptowalut?

Waluta o nazwie Bitcoin na stałe zawładnęła umysłami ludzi. Niektórzy widzą w niej drogę do bogactwa, inni starają się docenić potencjał płynący z sieci blockchain. Wokół cyfrowego dobra zebrali się inwestorzy, usługodawcy, konsumenci i osoby łaknące anonimowości w XXI wieku. Nic dziwnego, że powstało wiele giełd, na których można pomnażać cyfrową walutę, oraz równie dużo usług (tak, jedną z nich jest Bitcoin Profit), które dążą w podobnym kierunku.

Jak działa giełda kryptowalut

Większość obecnie działających, dużych giełd takich jak np. Bittrex, to profesjonalne platformy o wielu zaawansowanych funkcjach. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań, trzeba potwierdzić swoją tożsamość (np. poprzez skan dowodu osobistego), włączyć weryfikację dwuetapową — najczęściej z użyciem usługi Google Authenticator — oraz zweryfikować maila. Po wszystkim klient otrzymuje dostęp do specjalnego panelu, w którym generuje unikalne adresy portfeli bitcoinowych lub altcoinowych, na które może przelać zakupioną wcześniej walutę. Giełda najczęściej nie pracuje na fiatach, czyli na prawdziwej walucie jak euro lub dolar.

W porównaniu do Bitcoin Profit bariera wejścia i poziom skomplikowania jest o wiele większy. Tutaj liczy się wiedza, szczególnie ta związana z klasyczną giełdą lub rynkami Forex. Zasilenie konta bitcoinami nie znaczy jeszcze, że najbardziej żmudny proces się zakończył — wręcz przeciwnie. Od tej pory trzeba grać, czyli wyszukiwać okazje, kupować tanio i polować na szybkie wzrosty. Nie da się tego zrobić bez czasu, który trzeba poświęcić na analizy i przemyślenia, a także… kilka wpadek, które są niestety nieuniknione.

Bitcoin Profit — oszustwo, czy nowoczesność?

Rozwiązaniem problemu czasochłonnej i trudnej drogi nauczania jest skorzystanie z takich narzędzi jak Bitcoin Profit. Zasada działania? W wielkim skrócie można ją określić jako „auto trade”, czyli automatyczny system inteligentnego inwestowania. Algorytm aplikacji bazuje na wielu danych dotyczących kryptowalut, które później skrzętnie analizuje, dokonując oceny ryzyka. W ten sposób aplikacja stara się niejako myśleć za użytkownika, zamykając cały panel tradingowy w jednym przycisku.

Jednak pozostaje pytanie, czy taka forma jest skuteczna i w ogóle możliwa? Otóż działanie systemu można sprawdzić na koncie demonstracyjnym, które w Bitcoin Profit jest dostępne tuż po rejestracji konta. Aby tego dokonać, nie jest potrzebna wpłata, która w „prawdziwym” systemie wynosi minimalnie 250 euro. To dość spory wydatek, dlatego najpierw dobrze jest skorzystać z wersji demo. Oczywiście przed dokonaniem jakiejkolwiek wpłaty trzeba też poszukać opinii na różnych forach i wśród innych użytkowników, aby potwierdzić wypłacalność serwisu. Tyczy się to nie tylko tej usługi, ale każdej, która oferuje jakiekolwiek możliwości inwestowania przez internet.

Kryptobot, czyli sztuczna inteligencja wśród kryptowalut

Popularyzacja kryptobotów związana jest z szerokim zapotrzebowaniem na rozwiązania wspomagające zarabianie na kryptowalutach. Obsługa klasycznej giełdy jest bardzo trudna i większość początkujących graczy bardzo szybko się zniechęca do całej idei cyfrowych walut oraz realnych pieniędzy, jakie za nią stoją. Podczas obserwacji tego trendu deweloperzy usług takich jak Bitcoin Profit postanowili ułatwić nieco sprawę, dodając do pierwotnej wizji giełdy mechanizmy automatyzacji i sztucznej inteligencji. Przed przystąpieniem do zaawansowanych działań można zapoznać się z takimi narzędziami, jednocześnie nie rezygnując z pozyskiwania cennych informacji o właściwej grze.

Bitcoin Profit to usługa nowa, będąca świeżym spojrzeniem na giełdową wizję obrotu kryptowalutami. Zasłynęła agresywnym marketingiem, zyskała też złą sławę w środowiskach dziennikarskich. Przed zainwestowaniem tam jakichkolwiek pieniędzy trzeba dokonać dokładnej analizy opłacalności, mając też na uwadze stratę całego kapitału początkowego. Warto jednak interesować się takimi rozwiązaniami, aby budować jak największą świadomość o dostępnych rozwiązaniach w świecie blockchain.